Říjen 2009

...Možná, že by bylo lepší?

31. října 2009 v 18:51 | Elvíra |  Aktuality
NU táákže jsem dnes byla celý den na koních na službě. Zítra to samé. Nálada nic moc, ale lepsí. Alespoň mi nebylo už špatně uvidíme zítra. V pondělí se mooc těším na příčnou flétnu. Protože mám pořád služby na koních, tak jsem totik nestihla trénovat. Snažím se každý den po večerech.
NU vlastně to tak utíká, že bych za chvíly měnit dess. Jenomže nemám nápad. Jestli chcete, můžete navrhnout.
PP

Blend 0.1 (lovely and crazy horse)

30. října 2009 v 13:48 | Elvíra |  blendy
název: lovely and crazy horse
barvy: bílá, černá
spokojenost: ??
stav: volný
náhled:

Diplomek od chladnokrevnici.blog.cz

30. října 2009 v 13:19 | Elvíra |  for me
TROCHU opožděně..Děkujíí kráásný =)

Favorit

30. října 2009 v 11:41 | Elvíra |  Aktuality

Pokud jsem tvůj favorit hlásni mi T-A-D-Y

Jen pokud se Vám líbí tento blog, články atd. =D
Juj a omlouvám se, rubriky doplňuji..Tenhle blog nemám tak dlouho...

Nové články o koních:
FILMY S KOŇMI (více čl.)
A kdo neví tady jsou odměny za akci týdne ;)

Muž od sněžné řeky

30. října 2009 v 11:36 | Elvíra |  Filmy s koňmi
Muž od sněžné řeky

typ: drama/ romantický/ western/ rodinný

země: Austrálie, 1982

délka: 102 minut

režie: George Miller

děj: Australský dobrodružný film odehrávající se v roce 1888 na Vás dýchne romantický příběh z Divokého západu, přestože se tu nevyskytují chladnokrevní pistolníci s kolty proklatě nízko, ani tu není cítit vůně střelného prachu. Netradičně pojatý romantický western je plný krásných koní, lidských citů a vášní, odvahy a tvrdého chlapského života. Jeho hrdinou je Jim Craig, mladý horal, který po smrti svého otce najde práci u bohatého rančera Harrisona. Zatímco ostatní honáci jím pohrdají pro jeho původ, rančerova dcera Jessica se s ním spřátelí. Brzy se mezi nimy objeví více než jen přátelství. Odmítavý postoj starého rančera k Jimovy i jeho vztah s Jessicou však zlomí mladíkova odvaha, kdy se mu podaří v obtíčném horském terénu dostihnout a zkrotit stáda divokých koní. (oficiální text distributora)

-obsánu z obalu dvd...

foto:

Seabiscuit

30. října 2009 v 11:36 | Elvíra |  Filmy s koňmi

Seabiscuit

rok vydání: 2003
země: USA
délka: 141 minut


děj:
Žokej bez domova, milionář, ztroskotaný kovboj a kůň Seabiscuit, to jsou hlavní hrdinové, kteří jeden ve druhém nalezli ztracenou naději. Naděje byly neuvěřitelné. Sen byl nemožný. A přesto se to přihodilo.Tento film vypráví příběh tří ztracených mužů - jsou to Johnny "Red" Pollard, mladík se zlomenou duší, Charles Howard , bývalý milionář a Tom Smith, starý kovboj - kteří se vzájemně našli a objevili naději v koni jménem Seabisquit. Jejich osudy jsou s ním nerozlučně spjaty a kůň se stává nejpopulárnějším vítězem své doby.

zdroj textu: konicialbrechtice.blog.cz krásný blog

Obrázky:

Zaříkávač koní

30. října 2009 v 11:35 | Elvíra |  Filmy s koňmi
Zaříkávač koní

země: USA
délka: 170 minut

děj:
Život 14ti leté Greca tragicky poznamenala dopravní nehoda, při které byl také znaněný její milovaný kůň Pilgrim. Osud dívky a zvířete byli spojeny a pokud chce matka dívky vrátit dceři štěstí, nejprve musí zachránit jejího koně. Veterináře nechtěla, tak si našla muže, kterému říkali zaříkávač koní. Muž odmítne přijet, tak se matka rozhodne autem doject na ním....I s koněm a Grace... Zkušený zaříkávač koní Tom se snaží promluvit do duše koně... Do tohot muže se zamiluje matka Grace. V Montáně se oba 2 (kůň i dívka) zotavují....

Obrázky:

Phar Lap

30. října 2009 v 11:35 | Elvíra |  Filmy s koňmi
Phar Lap

země: Austrálie
rok: 1983
délka: 107 minut

děj:
Tento kůň se stal legendou dostihového světa. Dodnes lidé vzpomínají na krásného a rychlého ryzáka jménem Phar Lap=blesk. V cílové rovince s lehkostí zdolával soupeře. Přišel z Nového Zélandu a nevypadal moc slibně. Věřil mu trenér Harry a jeho ošetřovatel později trenér... Úspěchy a sláva jdou ovšem vždy ruku v ruce závistí a intrikami. Člověk se může bránit, ale kůň ne. Phar Lap doplatil na LIDSKOU zlobu a malichernost...
S vítěstnvím Phar Lap jsou spojována jména tří mužů. Trenér Harry Telford už neobjevil koně týžch kvalit, finančně zkrachoval v roce 1960. Majitel stájí Dave Davis zemřel v Kalifornii v roce 1959. Phar Lapův ošetřovatel Tommy Woodcock se stal z jednou neznámějších osobností australského tufru. V době natáčení filmu mu bylo 78 let a stále působil jako trenér. Film vzpomíná nejen na stejnojmenného fenomenálního koně, ale zároveň nám umožňuje nahlédnout do zákulisí dostihového sportu, ovlivněného nejrůznějšími profesemi apodob.

Film je podle skutečné události....

Obrázky:

Black Beauty

30. října 2009 v 11:33 | Elvíra |  Filmy s koňmi

Black Beauty

rok výroby: 1994
země: USA, Velká Británie
délka: 85 minut

děj:
V Anglii, v sídle rodu Gordonů se na konci 19. stol. narodí hřebeček, který dostane jméno Black Beauty. Na pastvinách se spřátelí s bílým poníkem Bystronožkou a se svou největší láskou Zrzkou. Nic netrvá věčně... Paní Gordonová onemocněla, tak celá rodina odjíždí do teplejších krajin (bez koní). Koně se prodají. Bystronožka skončil u hodného vikáře, Beutyho a Zrsku prodali Wexmirelovím... Prodali je na místo, luxusnější, ale pro koně mnohem horší! S výjimkou štolby koně nemá nikdo rád a berou je jako věc která jim bude sloužit. Po úraze Beutyho rozprodávají různým majitelům... Buť to hodným, kteří se o koně starají s láskou nebo těm co koně mlátí a nemají rádi. Zrska umře, ale Beuty se vráti ke svému 1. majitely, který ho měl velice rád....
Příběh je vyprávěn z pohledu koně.... Film celý o koních.

Krásná hudba..

Obrázky:

Nepojmenovaný

29. října 2009 v 18:39 | Elvíra |  Aktuality
No tak Vám píšu. Touhle dobou trošku nevzládám =´(. Jsem vynervovaná a psychicky trochu mimo a pořád mi je blbě =/. Bolý mi břicho, nemám chuť k jídlo a motá se mi hlava. Chtěla jsem o prázdninách si pořádně odpočinou, ale z 5 dní prázdnin strávím 4 dny na službě u koní. Ono se to jevý jako super, taky bych to tak brala, kdyby mi nebylo špatně atd. Ve středu jsem byla od rána, začínalo se v 8h do večera na službě. Co by fajn byla vyjížďka. Jenomže večer se mi udělalo děsně blbě.... Měla jsem i dnes být od rána na službě, ale nebylo mi boužel zase dobře. Takže jsem šla až odpoledne. Škoda, že semnou nešla TeS.sik, alespoň by mě trochu povzbudila. Páč mi bylo zas špatně, ale teď doma se to zas zhoršilo. Zítra mám volno a o výkendu bych měla mít zase službu. Sobutu i Neděly od ráno do večera. Tak doufám, že mi bude dobře, protože už jednou jsem na službě chyběla. To mi taky nebylo dobře =(...... Touhle dobou se cítím mimo sebe. Prostě to nevzládám. Snad to bude ok tuhle službu nechci zameškat.
*Možná bych potřebovala někoho ským bych se mohla vypovídat nějakou kamarádku kamaráda. Sice mám Te.Sika, ale boužel se občas pohádáme a nevím nu, není občas čas.. Nebo třeba se jí moc nechce.. Nevím jaké to má doma no..

Koně-Rose pferde

27. října 2009 v 21:24 | Elvíra |  Co jsem nafotila
→fotograf/ka: Adminka (Elvíra-Eliška Syrová)
→téma: koně
nápad: vlastní
→kde: Rakousko =)
→spokojenost: velice vysoká =)

NeW

27. října 2009 v 21:12 | Elvíra |  Aktuality
News, news....
→desing: snad už jde i s menu
SONB: už je seznam soutěžících, ale máte ještě možnost se přihlásit
články: spousta nových článků, snad se budou líbit a napíšete koment =)
→Klikajda: konečně nová, táákže SB pls dejte si jí na blog:
→rozcestníky: poupravené ;);)

SONB

27. října 2009 v 19:51 | Elvíra |  Soutěže
Přihlášení:

1/* Koki
5/* Mish
6/* Arwe

ZDE
se můžete přihlásit

Dostihy

27. října 2009 v 19:37 | Elvíra |  Dostihy
O Dostizích:
Jsou považovány za sport králů. Vznikly pro pobavení šlechty až z toho vznikl koňský sport, který se normálně provozuje. U dostihů jde o rychlost a vytrvalost. Typické plemeno pro dostihy je Anglický plnokrevník.
Dostihy dělíme na: ROVINOVÉ, PŘEKÁŽKOVÉ A KLUSÁCKÉ

○Žokej:
-musel zvítězit alespoň v 50 dostizích
*povinná je helma a bvezpečností vesta

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
DOPLNÍM!

Drezúra

27. října 2009 v 19:17 | Elvíra |  Drezúra
O drezúře:
Drezúra je sladění koně a jezdce. Provádění takový "tanec". Jde o přesné provedení cviků. Sladěnost, přenost. Drezúru cvičíte hodiny a hodiny. To co potom vidíme na závodech je vyvrcholení výcviku. Tento koňský sport provádí muži i ženy. Máme různé obtížnosti...

○Tabulka penalizace:
1. omyl - 2 body
2. omyl - 4 body
3. omyl - vyloučen
○Stupnice:
10 - vynikající
9 - velmi dobrý
8 - dobrý
7 - dosti dobrý
6 - uspokojivý
5 - dostatečný
4 - sotva dostatečný
3 - téměř špatný
2 - špatný
1 - velmi špatný
0 - nebyl předveden

○Drezúrní kategorie:
Z (základní)
L (lehká)
S (střední)
ST (středně těžká)
T (těžká)
TT (velmi těžká)

○Pojmy:

Kmih
Kmihem rozumíme jezdcem vyvolanou energii pohybu a chuť koně jít dopředu pod naprostou kontrolou jezdce. Pohybovat se v kmihu je možné pouze tehdy, když pomůcky holení a otěží jsou v souladu.

Na otěži
Souhrou pobídek holení a citlivým vedením otěží se snažíme, aby kůň "šel na otěži". Jezdec by měl holeněmi vyvolaný kmih (chuť jít dopředu) skrz hubu pocítit zpět ve své ruce. Koně, který jde na otěži poznáme tak, že je uvolněn ve vazu, krk nese v klenutém oblouku a s otěží lehce napnutou ochotně přijímá udidlo.

Přilnutí
Kůň má dobré přilnutí tehdy, když jde pravidelně na otěži, je uvolněný a svou záď používá korektním způsobem. Správného přilnutí docílíme jemným vedením otěže, která vytváří stálý kontakt s hubou koně bez tahání zpět.

Přistavení
Kůň je přistaven k levé či pravé ruce tehdy, když je v krku nebo těle mírně ohnut k té či oné straně. Hlava koně může být přistavena také k levé nebo k pravé ruce. Kůň hlavu ohne vůči krku mírně k jedné ze dvou stran, přičemž ji však musí udržet ve svislé poloze.

Překrok
Kůň prostornými chody přešlapuje zadními končetinami stopy předních končetin. V prodloužených chodech musí být toto přešlapování výrazné.

Apassionata-Magická setkání 2009

27. října 2009 v 18:40 | Elvíra |  Koňské akce
KDY: 18-20.10 2009

→KDE: O2 Arena

→CO: Apassionata

→TÉMA: Magická setkání (Charm of Freedom)

→CENA: 1 590 Kč (Platinum),
990 Kč, 650 Kč a 450 Kč

→VIDEO:

Do České republiky (Prahy) se vrací nejúspešnější jezdecká show na světě Apassionata s novým programem "Kouzlo svobody". Těště se na setkání koní a lidí a romantický příběh vyprávěný v sedlech!
Já už se na to nemůžu dočkat! Prostě to bude bomba! Kdo nejde prohloupí, ale boužel každý si to nemůže dovolit =(. Tak snad se tam dostanente... Hudba, koně, světla, tanec =)

Akce týdne 0.3 (koňská videa)

27. října 2009 v 18:21 | Elvíra |  Akce týdne
Rozhodla jsem se vytvořit nějaký zajímavý článek o koních, ale to nestíhám, takže tu máte videa. Asi některá znáte, snad nevadí..

1/*
-smutné, ale život je smutný a koně nejsou vždy bráný jako kouzelná zvířata =(

Odměny za: akci týdne

27. října 2009 v 17:57 | Elvíra |  Akce týdne
1/* místo Fjord[ííík]*
odměny:
-jmenovka+diplom

Nééé!

27. října 2009 v 17:39 | Elvíra |  Aktuality
Zase desing nejde!! Protože bylo menu fialové, tak jsem dala nastavit šedou a najednou to zas nejde!! = ( Grrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Že by_

26. října 2009 v 22:02 | Elvíra |  Aktuality
Že by už new dess šel. Už mi chvilinku jde =)=)=)...Snad vydží..
→náhled: